Novinky z Facebooku

Vláda oznámila nová opatření a omezení, která začnou platit na území celé České republiky od 1. března.

Nemám z nich žádnou radost, netěší mě zavření školek a zbytků otevřených škol ani omezení maloobchodu a zásadní omezení pohybu. Jenže je to asi poslední šance, kterou ke ztlumení epidemie máme. Píšu záměrně máme, protože nařízení a omezení ničemu nepomohou, pokud zůstanou napsaná jen na papíru. Tahle situace nemá žádné dobré řešení, neudělat nic a čekat až krize přejde není žádná cesta k jejímu konci, ale k jejímu nekonečnému prodlužování.

Statistická data hovoří bohužel jasně, máme nejvíc nově pozitivních případů v Evropě, pětkrát více, než Polsko a Německo, které před námi fakticky zavřely hranice. Liberecký kraj má v posledních dnech vůbec největší počet nově nemocných od začátku loňského března, tlak na nemocnice bude pokračovat i v dalších týdnech a prognózy předvídají další zhoršení.

Konec téhle krize je na každém z nás a našem přístupu, na počtu sociálních kontaktů, na rozumném zvažování, kam musíme a kam ne a jak velké riziko nám a lidem, kteří jsou na nás závislí, hrozí a na dodržování tolika zásad R (ruce, roušky, rozestupy, rozum, respekt), kolik každý z nás zvládne. A také na tom, zda vláda zvládne podpořit firmy a podnikatele, na které omezení dopadají a pomoci jim přečkat období, které je před námi.
... Více...Méně...

1 day ago  ·  

Zobrazit na Facebooku

Děkuji vám za pomoc s rezervací termínů očkování pro seniory nad 80 let. Očkovací centra v Liberecký kraj mají na příští týden volných více než 1500 termínů v Liberci, Jablonci nad Nisou a další termíny se budou zítra přidávat i v České Lípě.

Centrální rezervační systém stále poněkud zlobí, více než 4000 registrovaných osob tak nemá termín a zároveň nejsou ve frontě za “závorou” očkovacích center. Zvlášť pokud jste registraci prováděli hned 15. 1. nebo v dalších dnech “není závada na vašem přijímači”.

Doporučujeme proto provést novou registraci, nejlépe během víkendu, dříve než bude zahájena registrace lidí nad 70 let.❗️REGISTROVALI JSTE SEBE ČI SVÉHO BLÍZKÉHO (80+) NA OČKOVÁNÍ A STÁLE NEMÁTE URČENÝ TERMÍN OČKOVÁNÍ❓
Chyba nemusí být na vaší straně (ale v systému). Zkuste se - prosíme - REGISTROVAT ZNOVU!
V Liberci, Turnově, Frýdlantě i Jablonci n. N. PRO VÁS MÁME VÍCE NEŽ 1.500 VOLNÝCH TERMÍNŮ!

Od pondělí se začnou registrovat občané 70+ a termíny budou jistě rychle ubývat.
Děkujeme za vaši součinnost 🙏.
... Více...Méně...

1 day ago  ·  

Zobrazit na Facebooku

Počátkem března bude v našem kraji fungovat již sedm očkovacích center. Po Liberci, Jablonci nad Nisou, České Lípě, Semilech a Jilemnici se začne očkovat také v Turnově a Frýdlantu. Všechny důležité informace o nemoci COVID-19 včetně očkování najdete na krajském webu ockovani.kraj-lbc.cz/ ... Více...Méně...

1 day ago  ·  

Zobrazit na Facebooku

Opatření na hranicích zpřísňuje po Německu i Polsko, a tak po Hrádku nad Nisou zprovozníme od pondělí 1. března také odběrové místo na hraničním přechodu v Harrachově. Odběry antigenních testů budou probíhat od pondělí do pátku od 6 do 22 hodin. Na odběr je stále nutné rezervovat se předem na bit.ly/test_rezervace.

Za rychlý vznik nového odběrového místa bych chtěl poděkovat jak společnosti SMRŽO–MEDIC, tak i HZS Libereckého kraje a v neposlední řadě také Nemocnice Jablonec nad Nisou.
... Více...Méně...

1 day ago  ·  

Zobrazit na Facebooku