Novinky z Facebooku

14 hours ago  ·  

Zobrazit na Facebooku

Dnes jsme společně s předsedou Českého svazu letectví Oldřichem Pelčákem zasadili před libereckými kasárnami Lípu republiky, která připomíná nejen 100 let od založení Československa, ale také stoleté výročí vzniku našeho letectva. Jsem rád, že i tímto způsobem můžeme vzpomenout na hrdinství mnoha našich letců. ... Více...Méně...

2 days ago  ·  

Zobrazit na Facebooku

S mým kolegou a přítelem Cezary Przybylski - Marszałek Województwa Dolnośląskiego jsme se v Gryfów Śląski potkali ve čtvrtek dopoledne při otevírání opravených úseků silnic v rámci projektu Od zámku Frýdlant do zámku Czocha. Největší projekt v programu česko-polské preshraniční spolupráce aneb 65 kilometrů modernizovaných silnic a 20 milionů euro získaných z fondů EU na tento vlajkový projekt.
Moc děkuji za spolupráci na projektech a hledání řešení společných problémů v posledních čtyřech letech.
A v neděli budu držet palce při volbách do Sejmik Województwa Dolnośląskiego.
... Více...Méně...

3 days ago  ·  

Zobrazit na Facebooku

Ralsko žije! 🙂Dnes v Ralsku.

Bývalý vojenský prostor, který pořád ještě hledá využití. Jednou z možností je Skautská rezervace- prostor, v kterém se mohou odehrávat desítky táborů - opuštěné vesnice se jsou pro ně jak dělané - studny, sklepy, cesty, sady. Kde může být i celoroční základna na setkávání. Do opuštěného území se může zase vrátit život a může pomoci výchově a vzdělávání. Co víc si přát?

Před půl rokem jsem s touto myšlenkou oslovil hejtmana Martin Půta. Podpořil ji a dnes už jsme byli na místě s architekty z Technická univerzita v Liberci, se starostou Junák - český skaut Josef Jose Výprachtický, zástupci GEOPARK RALSKO.

A kdo na fotce pozná zástupce projektu Svojsíkův sen, určitě pochopí, že to nemusí skončit jen Skautskou rezervací, ale že bychom mohli mít místo i pro světové Jamboree 🙂.

Z tohohle projektu mám fakt radost a těším se na další kroky.
... Více...Méně...

3 days ago  ·  

Zobrazit na Facebooku