Novinky z Facebooku

Budova bývalé celnice v Habarticích, kde se v noci na 21.9.1938 statečně bránila četa Stráže obrany státu přesile německých útočníků. Bránili hranici své země a naplnili tak svou vojenskou přísahu republice.
“Válka je hrozná, nepřípustná, ale ještě hroznější a nepřípustnější je otroctví.” Karel Čapek
www.valka.cz/amp/10888-Prihranicni-incidenty-na-Frydlantsku-v-zari-1938
... Více...Méně...

1 day ago  ·  

Zobrazit na Facebooku

V Habarticích dnes děti z místní školy vysadily lípu ke stoletému výročí vzniku Československa.
Pan starosta Briestenský jim pomáhal dobrou radou. Jednou bude právě na některých z dnešních dětí, aby se o tuhle lípu v centru obce staraly, ale nezapomínaly ani statečný boj členů Stráže obrany státu o Celní úřad 21.9.1938. #rokrepubliky
... Více...Méně...

2 days ago  ·  

Zobrazit na Facebooku

Dnes jsem se setkal a zároveň poděkoval hasičům z našeho kraje, kteří se začátkem června v Praze zapojili do vytvoření největší hasičské fontány. Společně s nimi přišel také Senátor Jiří Vosecký - Vosa v Senátu, který se na nápadu s unikátní fontánou také podílel. ... Více...Méně...

2 days ago  ·  

Zobrazit na Facebooku

Veď mě dál, cesto má...

Zrekonstruovaný obchvat kolem Harrachova není zdaleka jedinou silnicí, kterou jsme v letošním roce opravili. Nový povrch mají třeba také silnice ve Skalce na Českolipsku, Osečné nebo z Josefova Dolu do Hrabětic. A další silnice budou následovat. Finišujeme s opravou ulice České mládeže v Liberci, dobře se lidem bude už brzy také jezdit třeba po silnici v Oldřichově na Hranicích nebo v Horce u Dubé. V rámci projektu Frýdlant - Czocha dokončujeme také rekonstrukci silnice z Horní Řasnice do Srbské. Včetně evropských dotačních prostředků letos Liberecký kraj na krajských silnicích proinvestuje téměř 1 miliardu korun.

Tím ale rozhodně nekončíme. Opravy mnoha úseků silnic jsou naplánovány také pro rok 2019. Významnou bude rekonstrukce z Turnova do Ohrazenic, chystá se také výstavba okružní křižovatky ve Stráži pod Ralskem, severozápadního obchvatu Zákup nebo úseku Doksy - Dubá. V příštím roce se dále chystáme také na silnice Česká Lípa - Dobranov, Mimoň - hranice kraje nebo v Benešově u Semil. Novotou zazáří také silnice ze Světlé pod Ještědem do Horního Hanychova nebo Kryštofovo údolí - Křižany. Opravených silnic bude ale samozřejmě mnohem víc. Také pro rok 2019 počítáme s výdaji kolem 1 miliardy korun.
... Více...Méně...

2 days ago  ·  

Zobrazit na Facebooku