Novinky z Facebooku

Česká televize začala včera reprízovat druhou sérii nádherného dokumentárního seriálu Krajinou domova - oficiální stránka, která je věnována našim Jizerkám a Krkonoším. Pokud jste neviděli, podívejte se v iVysílání: bit.ly/2HL3R1v. A pozor: místy extrémně dojemné!

Na stejném místě najdete také díly o dalších krásných místech našeho kraje (Český ráj, Máchův kraj) a nechybí tam samozřejmě ani ostatní nádherná místa naší země.

Krajinou domova - oficiální stránka
Začínáme v Krkonoších a Jizerských horách už tento čtvrtek ve 21:00 na ČT2 !
... Více...Méně...

4 hours ago  ·  

Zobrazit na Facebooku

Dnes si připomínáme Světový den Downova syndromu. Farní charita Česká Lípa vám ve svém moc pěkném příspěvku pomůže mimo jiné vysvětlit, proč se mu také říká Ponožkový den a proč byste dnes měli mít na nohách barevné ponožky.Náš Sociální automobil vozí také děti s Downovým syndromem.
Nejen proto si dnes na Charitě připomínáme tzv. Ponožkový den – Světový den Downova syndromu.

Jukňete do odkazu na pár vyvrácených mýtů o lidech, kteří mají tuhle nejobvyklejší vrozenou chromozomální anomálii ➡️ 1url.cz/PMa30
Možná se budete divit.

A víte proč barevné ponožky? Když totiž dáte rozdílné ponožky patami k sobě do tvaru X, vytvoří symbol poruchy chromozomu. A protože je to chromozom 21. a navíc ztrojený, bude vám hned jasné, proč je den Downova syndromu právě dnes.
... Více...Méně...

23 hours ago  ·  

Zobrazit na Facebooku

Dnes je Světový den loutkového divadla, takže se sluší a patří pogratulovat i tomu našemu a zároveň mu popřát všechno nejlepší k jeho letošním 70. narozeninám! Ať žije Naivni Divadlo Liberec! ... Více...Méně...

24 hours ago  ·  

Zobrazit na Facebooku

V pátek tady vzbudila velký ohlas fotografie ze studie budoucí možné podoby bývalého vojenského prostoru Ralsko, kterou pro Liberecký kraj zpracovala Technická univerzita v Liberci. Tak věřím, že se rádi podívate i na video.

Liberecký kraj
Demoliční práce jsou v Ralsku v plném běhu. Co se bude v bývalém vojenském výcvikovém prostoru dít v roce 2019?
... Více...Méně...

1 day ago  ·  

Zobrazit na Facebooku